سرخط خبرها:
استاندار سمنان:گ
تولید ناخالص داخلی سمنان 13هزار میلیارد تومان است
استاندار سمنان با بیان اینکه تولید ناخالص داخلی استان 13 هزار میلیارد تومان است، گفت: از ابتدای دولت یازدهم چهار هزار و 751 مورد ثبت سفارش در گمرک استان صورت گرفته است
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سمنان
علیرضا آشناگر، در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان سمنان به میزبانی سالن یادگار امام با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور ضمن بیان اینکه این استان دارای ظرفیت های عظیم در بخش معدن، کشاورزی، گردشگری و صنعت است، ابراز داشت: از ابتدای دولت یازدهم تا کنون چهار هزار و 751 مورد ثبت سفارش به ارزش 897 میلیون دلار انجام شده که نشان از ظرفیت های گمرکی استان دارد.

وی با بیان اینکه در این بازه زمانی تقریباً هفت ساله 342هزار تن کالا به ارزش 169میلیون دلار از گمرک استان به 45کشور دنیا صادر شده است، ابراز کرد: این استان در زمینه تولیدات معدنی، صادرات صنایع زیرساختی چون کابل برق و ماشین آلات در کنار محصولات کشاورزی ظرفیت های خوبی دارد.

استاندار سمنان با بیان اینکه توسعه اقتصادی در سطح استان طبق سه محور گردشگری، صنعت و کشاورزی تبیین شده است، بیان کرد: قریب به دو هزار و 100 واحد صنعتی و تولیدی در استان وجود دارد که ظرفیت های خوبی برای فتح بازار های منطقه ای و جهانی هستند.

آشناگر با بیان اینکه 410پروانه بهره‌برداری به ارزش یک هزار و 619میلیارد تومان در سطح استان صادر شده است، بیان کرد: این واحد های تولیدی برای هفت هزار نفر اشتغال ایجاد کرده اند همچنین از تعداد 600واحد معدنی استان، 91واحد پروانه بهره برداری شان را در دولت یازدهم و دوازدهم دریافت کرده اند که البته اگر بتوانیم مشکلات زیرساختی سرمایه گذاری در معادن شامل آب، برق، گاز، راه و ... را فراهم کنیم قطعا در زمینه سرمایه گذاری معادن موفق تر خواهیم بود.

وی با بیان اینکه میزان تولید ناخالص داخلی 13هزار میلیارد تومان است، افزود: ظرفیت های خوبی در کشاورزی استان وجود دارد که برای مثال می توان به درآمد سه هزار میلیارد تومان پسته دامغان اشاره کرد.

استاندار سمنان در خاتمه، با بیان اینکه یک هزار و 100میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید مشاغل خانگی و اشتغال روستایی به استان تعلق گرفت که در حوزه پرداخت تسهیلات سمنان رتبه دوم کشور را دارد، گفت: هشت مورد طرح اولویت دار در استان تعریف شده که از جمله آن ها می توان به آب، زیرساخت، صنایع، معادن و فرآوری و ... اشاره کرد.
تاریخ:
1398/07/25
تعداد بازدید:
16
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal