سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
معاون ‌عمرانی استاندار سمنان:
افزایش آگاهی شهرداران گامی به سوی تقویت مدیریت شهری است
معاون ‌عمرانی استاندار سمنان بابیان اینکه کاهش تخلفات و خطاها در شهرداری‌ها از جمله هدف‌گذاری‌هایی که دنبال می‌شود، گفت: افزایش آگاهی شهرداران گامی به سوی تقویت مدیریت شهری است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:

منوچهر فخری عصر در همایش شهرداران استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه برگزاری کلاس‌های آموزشی و همایش‌های کاربردی از این دست برای شهرداران استان از جمله برنامه‌هایی که در دستور کار قرار دارد، ابراز داشت: هدف از برگزاری این‌گونه جلسات بحث بهبود و تقویت مدیریت‌ امور شهری ‌است.

وی افزود: افزایش آگاهی شهرداران در این‌گونه ‌دوره‌ها و همایش‌ها، ‌باعث خواهد شد تا شهرداران‌ استان سمنان ‌بتوانند به نحو احسن از امکانات و ظرفیت‌های موجود در راستای مدیریت بهتر امور شهری بهره ببرند.

کمترین خطا در عملکرد شهرداری‌های استان سمنان

معاون ‌هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بابیان اینکه استفاده از اوراق تسویه و یا اوراق خزانه یکی از ‌مسائلی که در این همایش و کارگاه آموزشی بررسی و قوانین‌ مرتبط تبیین و تشریح می‌شود، ابراز داشت: اعتبار موجود در این حوزه محدودیت نداشته و به‌ میزان ارائه مستندات، شهرداران می‌توانند از این ‌ظرفیت استفاده کنند و قطعا استفاده مطلوب از این ‌اعتبارات به نفع استان ‌خواهد بود.

فخری در ادامه تصریح کرد: تشریح مسائل و مشکلات حقوقی نیز یکی دیگر از مباحث این‌ همایش است تا با برگزاری این‌گونه جلسات بتوانیم درصد میزان تخلفات و خطاها را در شهرداری‌های استان سمنان کاهش دهیم.

وی افزود: انصافا در شهرداری‌های استان سمنان ‌کمترین خطا و مشکل وجود دارد که ‌با برگزاری این‌گونه همایش‌ها می‌توان به سمتی ‌گام‌ برداشت ‌که‌ حتی بتوان از ‌اندک ‌خطاهای احتمالی نیز جلوگیری کرد.

جذب نیروهای شهرداری به دور از رابطه

مدیرکل حراست استانداری سمنان نیز در این نشست بابیان اینکه شهرداری تنها سازمانی است که به صورت گسترده با خیل وسیعی از مردم از اقشار مختلف سروکار دارد، ابراز داشت: نیروی انسانی در شهرداری‌ها باید به درستی و به دور از رابطه‌ها و بر اساس ضابطه‌ها چینش و از طریق برگزاری آزمون جذب شوند.

‌مبیّن ضمن بیان اینکه در مجموعه حراست به عنوان کمک‌کار و یاری دهنده و مشاور امین در کنار شهرداران هستیم، تصریح کرد: گاهی اوقات بر اثر ناآگاهی و عدم اشرافیت به قوانین مشکلاتی به وجود می آید که استفاده از مشاوران امین در این حوزه، می‌تواند کمک حال شهرداری‌ها باشد.

وی افزود: هدف همه ما در نهایت جلب رضایتمندی عمومی مردم است که باید کوشید تا در مسیری گام برداریم تا این مهم تقویت‌شده و ارتقاء یابد و در صورت انجام این مهم و استفاده از نیروهای ‌متخصص و متعهد به صورت تخصصی و کارشناسی، قطعا عملکرد شهرداری‌ها موثر و مفیدتر خواهد بود.
تاریخ:
1398/07/21
تعداد بازدید:
298
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal