سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار:
اولویت اصلی امروز استان، کالپوش و رفع مشکلات مردم این‌ منطقه است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: امروز اولویت اصلی و مهم استان منطقه کالپوش و رسیدگی به مطالبات و ‌مشکلات ساکنین ‌این ‌منطقه است
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سمنان

منوچهر فخری روز دوشنبه 23 اردیبهشت 98 در جلسه مشترک بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده و شورای منتخب مدیریت بحران استان در سالن مدیریت بحران‌استانداری گفت:اولویت اصلی ما در استان،‌ روستای حسین‌آباد کالپوش است و نیاز است تا مسئولین،‌ مدیران و دستگاه های اجرایی عضو کارگروه و شورا تلاش خود را به این مهم معطوف نمایند.
وی افزود:حساسیت کالپوش و روستای حسین آباد و مسائل و مشکلات موجود در منطقه، باعث شده که تک تک مدیران استان با توجه به تراکم کاری خود، شخصا در جلسات حضور پیدا کنند که جای تقدیر و قدرشناسی دارد.
وی با بیان اینکه با توجه به حساسیت و وضعیت منطقه، مدیران دستگاه های اجرایی استان در مناطقی که احتمال رانش ‌زمین وجود دارد، اجازه بهسازی، ترمیم ‌و احداث ساختمان‌های خود را ندارند، خاطر نشان کرد:مطالعات و بررسی های ما بر این‌ اساس است که‌ تمام روستا به جهت تامین سلامت ساکنین و اهالی روستا، به مکان‌ جدید انتقال یابد، اما در عین حال ما علاقمند هستیم در صورتیکه بستر ‌مناسبی برای ‌ساخت و احداث واحدهای مسکونی جدید و زمین مناسب در روستا وجود دارد، انتقال کل‌ روستا‌ انجام‌ نشود.
معاون عمرانی استانداد سمنان ضمن تقدیر از اقدام‌ شورای ‌آموزش و پروش در خصوص برگزاری فشرده کلاس های درس و به پایان رساندن پیش از موعد سال تحصیلی در منطقه کالپوش با توجه حساسیت های موجود، افزود: تا کنون 12 جلسه با حضور مدیران مرتبط استانی برای حل مشکلات کالپوش طی 3 ماه ‌گذشته انجام شده که می توان گفت هر 6 روز تقریبا یک جلسه برای رسیدگی به این مهم برگزار شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از ریاست محترم‌ جمهور به صورت ‌که در ایام تعطیلات نوروز در جلسه شورای‌ مدیریت بحران استان به دلیل حساسیت ویژه منطقه کالپوش، با استاندار محترم تماس گرفته و مسائل و مشکلات را پیگیری نمودند، اذعان داشت: زمین ‌شناسی باید طی دو هفته آینده گزارش نهایی خود را به کارگروه و شورای منتخب ‌مدیریت بحران استان ارسال کند.
فخری همچنین گفت: با پیگیری که از طریق آموزش و پرورش کرمانشاه صورت ‌گرفت، مساعدت این ‌مجموعه برای ارسال کانکس جهت استقرار موقت کلاسهای درس در سال تحصیلی جدید، انجام ‌خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه نیاز است شرکت برق در صورت وجود کمبود احتمالی روشنایی معابر در روستا یا ورودی و همچنین قطعی احتمالی برق، اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد‌، بیان کرد:عملیات اجرایی احداث جاده دسترسی و عبور و مرور مردم روستای حسین‌ آباد کالپوش، توسط اداره ‌کل راه و شهرسازی شرق استان، انشالله طی هفته ‌آینده تکمیل و نهایی شود.
منوچهر فخری گفت: بنیاد مسکن‌ انقلاب اسلامی ‌با انجام‌ پیگیری های لازم ، عملیات آواربرداری و جمع آوری مصالح ساختمان های تخریب شده را در دستور کار قرار بدهد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنام در پایان سخنان خود در این جلسه گفت: از تلاش تمامی ‌مسئولین ‌استان و شهرستان برای رسیدگی به امور این ‌منطقه و حل مشکلات روستا تقدیر و تشکر می‌کنم و مطمئنا اگر کوتاهی ‌از سوی مدیری ‌در خصوص رسیدگی به موارد منطقه کالپوش صورت بگیرد، به صورت جدی برخورد خواهد شد.
تاریخ:
1398/02/23
تعداد بازدید:
32
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal