سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
معاون سیاسی استاندار:
سند جامع برنامه سلامت استان، اجرایی شود
معاون سیاسی، ‌امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: اجزای سند جامع برنامه سلامت استان، به صورت‌ کامل هرچه سریعتر اجرایی شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سمنان
حبیب الله خجسته‌ پور روز یکشنبه 22 اردیبهشت 98 در جلسه کارگروه سلامت ‌و امنیت‌ غذایی استان، گفت:سند برنامه ‌جامع سلامت طی جلسه ای که در اواخر سال‌ گذشته برگزار شد، به‌ تصویب رسید و ‌اکنون ‌نیاز است تا به صورت‌جدی اجزای این‌ سند طی عقد تفاهمنامه هایی فی مابین دانشگاه علوم‌پزشکی با دستگاه های هدف و استانداری، اجرایی شود.
وی با بیان اینکه به کاربردن واژه بسیج در بحث کنترل فشار خون بالا یعنی یک اقدام ‌و تلاش همگانی اعم‌ از‌ افرادی که ‌مسئولیت اجرایی دارند و چه آحاد مردم، افزود: تمامی این افراد باید پای کار ‌آمده و از شیوع برخی بیماری ها که فشار خون بالا علت اصلی آن است، جلوگیری کنند.
وی ادامه داد: خدارا شاکر هستیم که در کشور‌ طی سنوات و دهه های گذشته توانستیم ‌بیماری های واگیر دار را کنترل کنیم و خیلی از اقداماتی که در این ‌زمینه انجام شد، در قالب بسیج‌ همگانی شکل گرفت.
معاون استاندار سمنان با بیان ابنکه انجام پروسه و اقدامات ‌آگاهی رسانی و اطلاع رسانی در موفقیت طرح های همگانی این‌ چنینی بسیار حائز اهمیت ‌است، خاطر نشان کرد: این که ‌توانسته ایم در کشور از بیماری های واگیر دار و شیوع آنها جلوگیری کنیم، اقدامی‌بسیار شایسته و ارزشمند است که باید قدر این‌ مهم‌ را به خوبی بدانیم.
وی اذعان داشت: امروز ‌بعد از موفقیت های به دست آمده در حوزه بیماری های واگیردار، لازم‌است که برای انجام ‌اقدامات‌ موثر در حوزه کنترل بیماری های غیرواگیر دار نیز ورود کنیم.
خجسته پور بر آغاز اقدامات پیشگیرانه از مناطق با تراکم‌ جمعت‌ بالا مثل کارخانجات، دستگاه های دولتی و ادارات و همچنین سایر نقاطی که ‌تجمع ‌انسانی‌وجود دارد تاکید کرد و افزود: این اقدام می تواند درصد موفقیت طرح را افزایش دهد و با توجه به وضعیت فرهنگی خوبی که در استان ‌حاکم ‌است، ‌می‌توانیم میزان‌ تحقق 100 درصدی موفقیت این پویش را در نظرگرفته و برای تحقق آن‌ تلاش کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان‌خود د این‌جلسه گفت: نظام ‌ارجاع‌ بیمار، یک ‌نظام‌ کارا و‌‌ مطلوبی است و در بسیاری از کشور های توسعه یافته اجرایی شده و نتایج ارزنده ای نیز به همراه داشته است و تنها در خصوص شیوه های اجرای آن ‌اختلاف نظرهایی وجود دارد.
معاون سیاسی استاندار سمنان خواستار بیان ‌موفقیت اجرایی این طرح در کشورهایی که ‌در چند سال اخیر این ‌نظام ارجاع بیمار را اجرایی کردند برای مردم شد و اظهار داشت: یکی از کارهایی است که ‌می تواند در حوزه فرهنگ سازی موثر واقع شود، همین‌مهم‌است، معمولا هرتغییری در طول تاریخ هرچند مثبت که ‌عمده تغییرات ‌نیز مثبت هستند، ‌با ‌مقاومت ‌همراه بوده است که‌ این مهم گاه توسط مردم و گاه توسط پزشکان بوده است.
وی ادامه داد: امروز‌ نیاز است تا با جدا شدن از بحث های پیرامون این موضوع و حواشی آن، راه اجرایی این‌ مهم ‌شروع شود و به هیچگونه ‌نگران‌ تبعات آن نباشید چرا که زمانی که اثرات ‌مثبت ‌آن بر مردم عیان شود، روال اجرایی نیز تسهیل می شود.
خجسته پور با بیان اینکه امروزه‌ علی رغم اینکه مردم‌ خواهان‌ این‌ هستند که از‌ تمامی تخصص ها استفاده کنند، شرایطی به وجود آمده که ‌بعضا بیمه‌ها نمی توانند به تعهدات خود عمل کنند و برای حل ‌این ‌مشکل سقف تعهدات تعیین می کنند، افزود: متاسفانه شاهد این‌ هستیم‌ که در جاهایی که سقف تعیین شده است، نیازمندانی پشت درب انتظار مانده و کسانی که نیاز ندارند از انواع خدمات پزشکی بهره مند می شوند که ‌امیدواریم با تسریع در اجرایی شدن نظام ارجاع بیمار، این ‌نقیصه برطرف شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در ‌پایان گفت: در تمامی ‌زمینه هایی که در این‌ جلسه عنوان شد، نیاز است‌ تا دانشگاه علوم‌ پزشکی شاهرود نیز به صورت ویژه ‌پای کار باشد و در حوزه استحفاظی شهرستان های شاهرود و میامی نیز اجرایی شدن این موارد در دستور کار قرار بگیرد.
تاریخ:
1398/02/23
تعداد بازدید:
103
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal