سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
استاندار سمنان:
جامعه سالم، در گرو سلامت دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور است
استاندار سمنان گفت: اصلاح جامعه منوط به سلامت دانش آموزانی است که در آینده ، مدیریت آن را به عهده خواهد داشت ، اگر دانش آموزان‌ سلامت باشند، جامعه سالم و اگر به آسیب کشیده شوند، جامعه نیز با مخاطره مواجه خواهدشد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:

علیرضا آشناگر روز شنبه 21 اردیبهشت 98 در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان در سالن جلسات غدیر استانداری با بیان اینکه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، متولی مبارزه با یکی از آسیبهای جدی اجتماعی ما در کشور می باشد، گفت: یکی از گروه های در معرض خطر ، دانش آموزان می باشند که باید محورهای پیشگیری از ابتلا به مواد مخدر برای این گروه سنی در آموزش و پرورش تعریف و تبیین شود .

وی افزود:یکی از آسیبهای جدی که طیف وسیعی رادر جامعه در برمی گیرد معضل اعتیاد و مواد مخدر است، مبارزه با مواد مخدر کار گسترده و پیچیده و مهمی است که بر عهده شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر می باشد و لازم است با هماهنگی کامل و بر اساس برنامه ریزی دقیق پیگیری شود .

وی گفت: به طور طبیعی ما در مقابله باعرضه مواد مخدر از یک تشکیلات قوی بهره مندیم، نیروی انتظامی از ابتدای کار تا کنون به صورت قوی عمل نموده و برای سلامت و حفاظت جامعه، شهدای زیادی تقدیم‌ نموده است .

استاندار سمنان با تاکید بر اینکه ما به حکم انسانیت و وظیفه ای که در مقابل جامعه انسانی داریم؛ در برخی موارد بمنظور جلوگیری از ترانزیت مواد مخدر به اقصی نقاط جهان، متحمل خساراتی می گردیم، خاطر نشان کرد: بعضا ممکن است کسی قدر این اقداک را نداند، اما اهمیت این مورد ، زمانی مشخص می شود که آن کشورها گرفتار ترانزیت مواد مخدر گردیده و آسیب های اجتماعی ناشی از آن را درک نمایند .

وی در ادامه اذعان داشت:آموزش پرورش باید تلاش نماید تا در سال جدید تحصیلی ، براساس برنامه تبیین شده برای جلوگیری ازشیوع احتمالی این پدیده شوم در مراکز آموزشی اقدام نماید.

آشناگر ضمن تاکید بر اینکه اعتیاد بخش جدی و مادر بخشی از آسیبهای اجتماعی است که باید مورد توجه دستگاهها قرار بگیرد، اظهار داشت:دانش آموزان همواره مخاطب سوداگران مواد مخدر می باشند لذا انجام اقدامات فرهنگی جدی از سوی آموزش و پرورش در مراکز آموزشی در پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر امری ضروری و لازم است.

استاندار سمنان با بیان اینکه برنامه اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در ایام تعطیلات تابستانی باید تبیین گردد، افزود:.دلایل شیوع مواد مخدر در مدارس گاهی ممکن است ناشی از فقر ، طلاق ، مشکلات اخلاقی و یا در برخی موارد ناشی از زندگی در مناطق خطر پذیر و حاشیه نشین شهرها باشد ، فلذا این شورا باید در یک برنامه ی مشترک رفتارهای نوجوانان و جوانان را در ایام اوقات فراغت رصد نماید .

 
تاریخ:
1398/02/21
تعداد بازدید:
143
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal