سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
استاندار سمنان:
هدف آمریکا از اعمال فشار و تحریم، جدایی دولت و ملت است
استاندار سمنان گفت: آمریکا قصد دارد تا با اعمال تحریم ها و افزایش فشار، بین دولت و ملت جدایی و فاصله ایجاد کند که موفق نخواهد شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
 علیرضا آشناگر روز شنبه 21 اردیبهشت 98 در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در سالن جلسات اتاق بازرگان استان با بیان اینکه واقعیت این است که ما در شرایط جنگی هستم و این‌ مهم‌ قابل انکار‌نیست، گفت: آمریکا و سردمداران آن‌ سعی دارند شرایط را برای ما ‌سخت‌ کنند تا مردم از حمایت و همراهی دولت دست بکشند و پشت سر این مهم یک تبلیغ پر حجم در قالب عملیات روانی دقیق و گسترده و پرحچم در کار است که به طور قطع پیروز نخواهند شد.

وی افزود: مقام‌ معظم رهبری نیز تاکید کردند که ما در‌جنگ‌ تمام‌ عیار اقتصادی هستیم و دشمن نیز در آرایش‌ جنگی ‌قرار گرفته است و به نظر من ‌هنوز‌ آرایش‌ ما آرایش ‌جنگی ‌نیست و نیاز است تا در تمامی شرایط حالت جنگی بگیریم.

وی با بیان اینکه حوزه اقتصادی از مواردی است که باید حالت شرایط جنگی  به خود بگیریم، خاطر نشان کرد: امروز صنایع ما در وضعیت و شرایط سختی قرار دارند و هنگامی که شرایط بر اقتصاد یک کشور سخت می شود، دولت باید ورود جدی کرده و از‌ منابع استفاده ‌کند و فضای اقتصادی کشور را کنترل نماید.

استاندار سمنان با بیان اینکه امکان انواع تحریم ها، تغییرات سریع وافزایش فشارها از سوی دشمنان نظام وجود دارد، اذعان داشت: امیدوارم که همه ما بتوانیم در این شرایط با همکاری و همراهی با یکدیگر و یک احساس مسئولیت همگانی، کاربردی تر وارد جلسات شده و با تمرکز جدی دولت و نظام بر رفع مشکلات تولید، به موفقیت مطلوب دست یافته و از این تنگناها نیز به سلامت عبور کنیم.

وی از رتبه بندی اتاق های بازرگانی و ارزیابی آنها از سوی وزارت کشور و معاونت اقتصادی آن خبر داد و افزود: در حد انتظار، در مسیر انتظار، نیازمند بازنگری برای برنامه ریزی و ضعیف چهار رده بندی موجود بود، که استان سمنان در ردیف دوم و در مسیر انتظار قرار گرفت.

آشناگر با بیان اینکه به‌ نظر من با توجه به بضاعتی که در استان وجود دارد، هیچ‌ کمبودی وجود ندارد که ما نتوانیم در رده اول قرار بگیریم، اظهار داشت: در جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، دستورکار ها کیفی و مباحث کاربردی باشد، بیان سخنان توصیفی در جلسات کابردی اصلا مناسب و به‌ مصلحت نیست.

وی با تاکید بر اینکه نقد دولت در جلسات شورای گفتگوی بخش خصوصی به هیچ‌ عنوان ایرادی ندارد، اذعان داشت: ماحصل این‌ جلسات باید رفع موانع تولید و مشکلات کارخانه های ما باشد که امیدواریم در مسیر درستی قرار بگیرد.

استاندار سمنان با انتقاد از اینکه شاید برخی مدیران و واحد های تولیدی ما هنوز درک درستی از شرایط اقتصادی کشور ندارند، گفت: دولت و مراکز خط و مشی گذاری نظام، برای اصلاح برخی رویه ها نیاز است به صورت جدی ورود پیدا کنند.

وی ادامه داد: ما عموما پیشنهادات اصلاحی را از مبادی ذیربط ارسال می‌کنیم و خوشبختانه در برخی مواقع این اقدامات منجر به اصلاح‌ مقررات شده است، اما هنوز برخی مدیران و وزار ما را به قوانین موجود ارجاع می‌دهند، که نیاز است تا این رویه بازنگری و اصلاح شود.

علیرضا آشناگر از پیشنهاد برای استفاده از منابع نفت جهت بهبود زیرساخت ها در معادن استان خبر داد و افزود: 12 میلیارد تومان حقوق دولتی معادن استان بود که این‌ معادن با زیرساختها و تامین برق با مشکل مواجه هستند و با به کارگیری این اعتبارات می توان زیرساخت های آنها را بهبود بخشید.

وی در ادامه بر واگذاری اختیارات از سوی وزرا تاکید کرد و بیان داشت: دستگاه های نظارتی در شرایط خاص فعلی باید به شکلی عمل کنند که کارها روان تر‌ عمل شود زیرا مُچ‌ گیری مشکلی را حل نمی کند و برای شرایط سخت و دور زدن تحریم ها، خلاقیت هایی نیاز است که امیدواریم بتوانیم در این‌ مسیر اقدام‌ کنیم.

استاندار سمنان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در گذشته نشست هایی با واحد های بالای 1000 نفر اشتغال در استان به دلیل اینکه ‌مشکلات‌جدی تری دارند، انجام می شد که امیدواریم این‌نشست ها به صورت‌ مستمر انجام شود.

وی از بررسی 40 مورد از واحد های تملیکی در سال گذشته و بررسی 53 مورد باقیمانده در سال جدید خبر داد و اظهار داشت: امیدواریم با برطرف کردن مشکلات آنها، این واحد ها هرچه زودتر به چرخه تولید و اقتصاد بازگردند، بانکها باید رویه های دیگری برای وصول مطالبات خود در نظر داشته باشند و در شرایط فعلی برای کمک ‌به بخش تولید برخی اقدامات را عقب بیاندازند و یا اصلاح نمایند.

تاریخ:
1398/02/21
تعداد بازدید:
149
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal