سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
استاندار سمنان:
تجلیل از مقام معلم، وظیفه همگانی و نشانه رشد اجتماعی جامعه است
استاندار سمنان گفت:تجلیل از مقام والای معلم، یک وظیفه همگانی آحاد اقشار مردم و نشانه رشد اجتماعی جامعه است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:

علیرضا آشناگر عصر سه شنبه 17 اردیبهشت 98 در آئین تجلیل از معلمان نمونه استان سمنان در سالن شهید مطهری آموزش و پرورش گفت: تجلیل از معلمان نشانه ی شخصیت فرهنگی جامعه و قدرشناسی آحاد ملت از معلمانی است که تکالیف آموزشی و پرورشی خود را به خوبی انجام می دهند و این امر نشانه ی رشد اجتماعی جامعه بوده و بعنوان تکلیف تمام مردم مطرح می باشد.‌

وی با تاکید بر تقدیر از علمکرد معلمان خلاق در شورای آموزش و پرورش استان، خاطر نشان کرد:نگاه اسلام به تعلیم و تربیت کاملا مشخص و واضح می باشد و شاهدیم که شخصیتهای بزرگ کشور نیز زیبا ترین سخنان را تجلیل و تکریم معلمان داشته اند و به طور قطع این امر به ارتقاء سرمایه اجتماعی ما کمک شایانی می کند.

استاندار سمنان با بیان اینکه معلمان در تمام جوامع مورد احترام هستند و این مهم در کشور ما نیز به صورت ویژه تر وجود دارد، اذعان داشت: امیدواریم همه ی افرادی که مدیون معلمان هستند ، وظیفه ی خود را در قبال معلمان به نحو مطلوب انجام دهند.

وی ادامه داد: متاسفانه تاحدودی در مقوله تقدیر از معلمان کوتاهی کرده ایم و نیاز است تا در خصوص بهبود امر معیشت معلمان اقدام ویژه ای نماییم.

آشناگر با بیان اینکه برطرف نمودن دغدغه معیشت کارکنان آموزش و پرورش وظیفه همه ارکان حکومت است، خاطر نشان کرد:امیدواریم در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش راهکار مناسبی جهت رفع دغدغه های معلمان اندیشیده شود.

وی تاکید کرد معلمان نقش کلیدی در تربیت دانش آموزان امروز و مدیران آینده ما دارند و در ادامه بیان داشت: منش معلمان در اصلاح یا انحراف جوامع بسیار مهم و تاثیر گذار است و می توان گفت که خمیر مایه ی اصلی دانش آموزان در دوران دوازده ساله ی تحصیل آنان بسته می شود و بی تردید این خمیر مایه مهمترین نقش را در اصلاح جامعه خواهد داشت.

وی تعیین رتبه کشور در حوزه سطح خشونت کلامی و گفتگوی بین دانش آموزان و معلمان در دنیا را امری ضروری دانست و گفت: یکی دیگر از اقداماتی که نیاز است تا آموزش و پرورش انجام دهد این است که ساز و کاری بیاندیشد تا دانش آموزان را در ایام تعطیلات و زمانی که در اختیار مدرارس و معلمان نیستند، رصد کند.

استاندار سمنان گفت: توفیقات کسب شده در آموزش و پرورش استان نشان می دهد که مردم این استان به نسبت کشور در سطح سواد ، تعداد دانشجویان و ... وضعیت مطلوب و خوبی دارد.

وی با بیان اینکه استان سمنان ، یک استان امن در کشور است و این مهم درگام اول به واسطه فرهنگ بالای مردم این استان به دست آمده، خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش استان در برگزاری جشنواره ها و بویژه جشنواره دانایی و توانایی بسیار خوب عمل نموده است.‌

وی ادامه داد: استان سمنان یک استان صنعتی بوده و درگردشگری نیز ظرفیت مناسبی دارد و نیاز است تارشته های درسی بر مبنای محورهای توسعه ای استان تبیین و معرفی گردد.

علیرضا آشناگر نقش استان سمنان را نقشی ملی و تاثیر گذار در توسعه کشور دانست و بیان داشت:آموزش و پرورش متناسب با توسعه نقش خود را پر رنگ تر نماید و رشته های تحصیلی را بر این مبنا مشخص نماید.

استاندار سمنان در بخش دیگری از سخنان خود در این آئین، ضمن تبریک روز معلم و گرامیداشت مقام والای استاد شهید مطهری، تاکید کرد: گسترش گفتگو ، افزایش مهربانی و پرهیز از خشونت انتظارات ما از آموزش و پرورش استان است.‌

 
تاریخ:
1398/02/17
تعداد بازدید:
128
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal