سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
معاون سیاسی استاندار سمنان:
دانشگاه ها فرصتی برای رشد و توسعه کشور در سایه اقدامات علمی و عقلانی هستند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: کار عقلانی و علمی لازمه رشد، توسعه و پیشرفت است و این مهم در دانشگاه ها امکان پذیر است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:

حبیب الله خجسته پور عصر یکشنبه 15 اردیبهشت 98 در آیین سپاس و نکوداشت اساتید(سنا) دانشگاه سمنان در سالن امیرکبیر این دانشگاه گفت: توسعه بدون تکیه بر کاری علمی و عقلانی امکان پذیر نیست و اگر می خواهیم رشد و توسعه را داشته باشیم، باید از اقدامات علمی و برپایه عقلانیت حمایت کنیم و بهترین مکان و زمان برای استفاده از اقدامات عقلانی و علمی، دانشگاه و اساتید ارزشمند آن است.

وی افزود: امروز دستیابی به راهکارهای تاثیر گذار و کاربردی توسعه، از ضروریات است و می‌توان گفت امروز همگان این انتظار را دارند که توسعه ای در خور شان مردمان ایران اسلامی داشته باشیم.

 وی با بیان اینکه پیوند بین دانشگاه و جامعه، بین دانشگاه و دولت و بین دانشگاه و حاکمیت، نیاز امروز جامعه اسلامی ما است، خاطر نشان کرد:راه حل مشکلات اقتصادی امروز کشور نیز اقدامات علمی و دانش بنیان است و بهبود اقتصاد نیازمند آن است که امروز از ظرفیت دانشگاه ها، اساتید و هیئت های علمی و دانشجویان سرآمد آن استفاده کنیم.

 معاون استاندار سمنان دانشگاه ها و کُرسی های علمی را، مکانی برای به دست آمدن  راه حل علمی های دانست و اذعان داشت: شاید این راه حل ها در کتب مختلف موجود باشد اما ایجاد حلقه واسط بین صاحبان ایده ها و صاحبان صنایع و بانکداری است که می تواند راهگشا باشد.

وی ادامه داد:در استان سمنان این آمادگی وجود دارد تا با عقد تفاهمنامه های مطلوب بین دانشگاه سمنان به عنوان دانشگاه مادر با استانداری سمنان، به راه حل های موثر در تمامی زمینه های مورد نیاز استان، دست یابیم.

معاون سیاسی استاندار سمنان با بیان اینکه هر ساله در دانشگاه ها، پایان نامه ها و مقالات بسیار علمی، تخصصی و مطلوب تولید و تهیه می شوند، افزود: می توانیم با سوق دادن این تولیدات به سمت کاربردی شدن مطالب، به بازگشایی گره ها و مشکلات استان کمک شایانی کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در پایان صحبت های خود گفت:به طور قطع دانشگاهی که دانشجویان آن احساس نا امنی نداشته باشند و اساتید و هیئت علمی آن احساس استقلال داشته باشند، می توانند در تولید علم و ارائه راهکارهای علمی ‌موفق باشند.

 
 
تاریخ:
1398/02/15
تعداد بازدید:
114
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal